VISOS NAUJIENOS VISOS NAUJIENOS
Rugsėjo 9-10-11 dienomis vyko devintasis piligriminis žygis...
Paskelbta: 2011-09-14 20:48:13

Užtenka atostogauti, laikas keliauti!

      Šiuo raginimu pradėjome naujus mokslo metus. 2011 m. rugsėjo 9-ąją dieną jaunimas iš  įvairių Lietuvos vietovių, taip pat ir iš svečių šalių, tokių kaip Lenkija, Airija ir kitų iškeliavo į trijų dienų piligriminį žygį iš Kryžių kalno į Šiluvą.
           Pirmoji kelionės diena prasidėjo prie Kryžių kalno. Šv. Mišių metu vyskupo Eugenijaus Bartulio paraginti žodžiais „Nebijokite. Viešpats su jumis“ susikrovėme daiktus ir pėsčiom pradėjome keliauti Šiluvos link. Džiugios vyskupo ir giesmininkų giesmės, savanorių šūksniai ,,dešinėn“, keletas sustojimų pailsėti ir užkąsti leido net nepajusti nueitų kilometrų nuovargio ar trumpalaikio lietaus. Pasiekę pirmos dienos nakvynės vietą prie Rėkyvos ežero piligrimai turėjo puikią galimybę pailsėti prie laužo, pavalgyti kareiviškos košės, stebėti Lietuvos ir Prancūzijos krepšinio rungtynes.
Išaušus ankstyvam antrosios dienos rytui žygeiviai ruošėsi pačiai sudėtingiausiai dienai - nužygiuoti net 35-erius kilometrus. Saulės spindulių lydimi, vėjo nugairinti vakare pasiekėme Gauštvinio ežerą. Keliautojams pailsėjus, prasidėjo linksmi eisenos dalyvių prisistatymai. Grupės kuo išradingiau stengėsi pradžiugini vienos kitas. Po prisistatymų giesmėmis piligrimus sveikino krikščioniškos muzikos grupė ,,Aukštyn bures“. Po energingo pasirodymo, vyko smagūs šokiai, piligrimai dar šiek tiek pasigerėjo žvaigždėtu dangumi, pasėdėjo prie laužo ir draugiškai atsigulė poilsio.
            Paskutinį žygio rytą, nors ir skaudančiomis kojomis, tačiau linksmais veidais ir kupini jėgų, piligrimai pajudėjo galutinio tikslo link. Pasisveikinę su Maltos ordino atstovais ir nužygiavę paskutinius kilometrus, žygeiviai linksmais šūkiais „U-a...mes atėjom....“ ir giesmėmis „Sveika sveika Marija...“ pasiekė Šiluvą. Lietuvos vyskupai aukojo šv. Mišias, linkėjo nepavargti sunkiame gyvenimo kelyje, draugiškai nukeliauti į dangiškojo Tėvo namus. Papietavę dar ilgai bendravome vieni su kitais, raginome kitais metais pakviesti dar daugiau savo draugų.
Praėjo trys dienos... 700 šimtai su viršum piligrimų nuėjo per 70 kilometrų... pavargę tačiau dvasingi ir linksmi, laukiame kito, jau 10-tojo piligriminio žygio...
             Taigi kitame žygyje dalyvauk ir tu, „užteks atostogauti, laikas keliauti!”

Piligrimė, savanorė Justina Žukauskaitė

 

Foto D. Kratukienės 

Daugiau nuotraukų galite rasti čia...
 

aukštyn

 

Šv. Jonas Paulius II

Šv. Jonas XXXIII